Aktualności

Laury Królowej Sportu

Paweł Fajdek i Joanna Fiodorow najlepszymi polskimi lekkoatletami, Marcin Lewandowski i Iga Baumgart-Witan najlepsi w regionie – gala Lauru Królowej Sportu, doroczna impreza podsumowująca sezon lekkoatletyczny, odbyła się w minioną sobotę (23 listopada) w Bydgoszczy, z udziałem przewodniczącej sejmiku Elżbiety Piniewskiej. Samorząd województwa jest od lat głównym partnerem gali.

Sezon 2019 obfitował w sukcesy naszych zawodników. Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w Doha w sztafecie 4×400 m, indywidualnie zajęła 8. miejsce w finale, ponadto sięgnęła po złoty medal Halowych Mistrzostw Europy w Glasgow w sztafecie 4×400 m. Marcin Lewandowski (Zawisza Bydgoszcz) został halowym mistrzem Europy w biegu na 1500 m w Glasgow oraz brązowym medalistą MŚ w Doha na tym dystansie, ustanawiając nowy rekord Polski (czasem 3:31,46!). Te sukcesy sprawiły, że Lewandowski wygrał ranking Złote Kolce. Paweł Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz) został w 2019 roku halowym mistrzem Europy w skoku o tyczce z wynikiem 5.90 m.

Reprezentacja Polski wywalczyła na pamiętnych zawodach w Bydgoszczy historyczny tytuł drużynowego mistrza Europy. W składzie biało-czerwonych znalazło się kilkoro lekkoatletów z naszego regionu: Marcin Lewandowski (kapitan), Iga Baumgart-Witan, Kamila Przybyła (Zawisza Bydgoszcz, skok o tyczce), Katarzyna Sokólska (Zawisza, sztafeta 4x100m), Remigiusz Olszewski (Zawisza, 100 m i 4x 100 m), Norbert Kobielski (MKS Inowrocław, skok wzwyż – aktualny stypendysta marszałka województwa),