Aktualności

Aleksander Kitewski i Norman Zezula, fot. nadesłane

Mamy kajakarskich mistrzów świata

Kajakarze Aleksander Kitewski i Norman Zezula (obaj Stowarzyszenie Kajakowe Zawisza Bydgoszcz) zostali mistrzami świata młodzieżowców (U-23) w konkurencji C2 na dystansie 500 metrów, podczas zawodów w rumuńskim Pitesti. Brązowy medal w sprincie wywalczył Bartosz Grabowski z Włókniarza Chełmża. Wszyscy medaliści są stypendystami marszałka województwa w dziedzinie sportu.

Aleksander Kitewski i Normana Zezula po zaciętej walce do ostatnich metrów zdobyli tytuł mistrzów świata do lat 23 w konkurencji C2 na dystansie 500 m. Stypendyści marszałka województwa wyprzedzili osady Rumunii i Ukrainy. To drugie międzynarodowe trofeum tego duetu, w lipcu w czeskich Racicach Kitewski z Zezulą zdobyli brąz mistrzostw Europy U-23 na olimpijskim dystansie 1000m, a Kitewski wywalczył jeszcze srebro płynąc z Arsenem Śliwińskim w konkurencji C2 na 500 m.

Na mecie myśleliśmy, że jesteśmy drudzy. Czekamy na wyniki i mamy złoto. Jesteśmy chyba najszczęśliwszymi ludźmi na świecie – powiedzieli mistrzowie świata z Bydgoszczy.

Trenerem klubowym tego duetu jest Paweł Baraszkiewicz, wicemistrz olimpijski z Sydney. Gratulujemy!

Drugi medal dla Kujaw i Pomorza wywalczył utalentowany Bartosz Grabowski. Były mistrz świata i Europy juniorów w sprincie, w tym roku debiutuje w kategorii U-23, gdzie rywalizuje z zawodnikami nawet trzy lata starszymi. Kajakarz Włókniarza Chełmża spełnił pokładane w nim nadzieje i zdobył brązowy medal, nieznacznie ulegając zawodnikom z Łotwy i Ukrainy. Trenerem klubowym Bartosza jest Tomasz Szwed.

Wkład w złoty medal osady kobiet K-4 na 500 m w składzie Martyna Klatt, Klaudia Cyrulewska, Julia Olszewska i Małgorzata Puławska, miał trener kadry Maciej Juhnke, na co dzień szkoleniowiec Zawiszy Bydgoszcz. Łącznie reprezentacja Polski zdobyła 6 medali, trzy złote, dwa srebrne i brązowy.