Aktualności

Kostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz Piecyk
Kostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz Piecyk

Karnawałowe kostiumy czekają w WOAK-u

Stroje bajkowe, szlacheckie i ludowe, idealne na karnawałowe bale i maskarady, można wypożyczać w kostiumerni Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu. Do wyboru jest w sumie pięćset kreacji dla dzieci i dorosłych.

 

Kostiumy na różnorodne wydarzenie można wypożyczać nie tylko w okresie karnawałowym. Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni strój: historyczny, ludowy, bajkowy albo mundur. Istnieje możliwość skompletowania własnej kreacji.

 

Z wypożyczalni strojów korzystają nauczyciele oraz uczniowie przygotowujący przedstawienia teatralne albo szkolne uroczystości. Dorośli i dzieci mogą znaleźć bajkowe, kolorowe kostiumy na imprezy okolicznościowe, natomiast studenci w kostiumerni wyszukają dla siebie przebranie na juwenalia.

 

Wypożyczalnia strojów – kostiumernia w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury znajduje się przy ulicy Szpitalnej 8 w Toruniu. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu  056 652 27 55. W okresie karnawału 2018 wypożyczalnia w czwartki i piątki jest otwarta w godzinach 7.30- 17.30. Więcej na stronie WOAK-u.

 

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu jest instytucją samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

O imprezach karnawałowych w wojewódzkich instytucjach kultury w materiale „Polecamy na karnawał”.

 

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

22  stycznia 2018 r.

 

Kostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz PiecykKostiumernia WOAK-u, fot. Łukasz Piecyk