Sprawy społeczne

Szkolenie „Zastosowanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego w systemie pomocy i wsparcia społecznego”, Toruń 21.09.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy
Szkolenie „Zastosowanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego w systemie pomocy i wsparcia społecznego”, Toruń 21.09.2018r., fot. Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

KPA w pomocy społecznej

Departament Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, rozpoczął cykl szkoleń dla pracowników socjalnych pn.: „Zastosowanie Kodeksu Postępowania Administracyjnego w systemie pomocy i wsparcia społecznego”. Celem szkolenia jest usystematyzowanie wiedzy z zakresu procedur administracyjnych stosowanych w systemie pomocy i wsparcia społecznego.

 

Pierwsze szkolenie odbyło się w Toruniu w dniu 21 września. Skupiło 26 pracowników wielu ośrodków jak: Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu, Miejskiego Ośrodka Polityki Społecznej w Golubiu-Dobrzyniu, Miejsko-Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim i Jabłonowie Pomorskim oraz Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Brzoziu, Chełmży, Zbójna, Chocenia, Lisewa, Zakrzewa, Chrostkowa, Zbiczna, Dąbrowy Biskupiej i Świekatowa. Kolejne szkolenie w Inowrocławiu w dniu 24 września cieszyło się również dużym zainteresowaniem ościennych ośrodków, przybyli pracownicy: Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Mogilnie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Inowrocławiu, Miejsko Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Kruszwicy, Mogilna oraz Gniewkowa, Ośrodka Pomocy Społecznej gminy Pakość czy Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej w Gąsawie, Osięcinach, Radziejowa, gminy Dobre i ponownie Dąbrowy Biskupiej (także 26 uczestników). Kolejne szkolenia odbędą się w miejscowościach:

  • Grudziądz – 28 września
  • Bydgoszcz – 4 października
  • Włocławek – 5 października

 

Realizatorem szkolenia jest Fundacja Gospodarcza Pro Europa posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży szkoleniowej. Zajęcia prowadzi Pani Beata Rataj radca prawny obsługujący jednostki organizacyjne pomocy społecznej, placówki pieczy nad dziećmi, stowarzyszenia, spółdzielnie socjalne. Trener na szkoleniach z zakresu specjalizacji z organizacji pomocy społecznej, I i II stopnia specjalizacji w zawodzie pracownik socjalny, szkoleń dla kandydatów na rodziny zastępcze.

 

Szkolenie jest bezpłatne, uczestnicy otrzymują materiały szkoleniowe oraz zaświadczenie o odbytym szkoleniu.

 

Opracowanie:

Biuro Wsparcia Rodziny i Przeciwdziałania Przemocy

w Departamencie Spraw Społecznych, Wdrażania EFS i Zdrowia

wrzesień 2018 rok