Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Rodzinna gra terenowa "Pola Negri - zawsze Polką"

Rodzinna gra terenowa "Pola Negri - zawsze Polką" - grafika Książnica Kopernikańska w Toruniu

3 września zagrajcie z nami! Bohaterką rodzinnej gry terenowej będzie Pola Negri - Polka, wielka gwiazda kina niemego. W tym roku mija 125. rocznicę jej urodzin.

Czytaj więcej

ROK POLI NEGRI – wykład i otwarcie wystawy

Logotyp - Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

31 marca w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku odbył się wykład   "Pola Negri i jej plan na życie", któremu towarzyszyło otwarcie wystawy „Pola Negri. Lipnowska legenda kina”. W stylizowanej na lata 20. aranżacji, spotkali się znakomici goście, których powitała dyrektor Grażyna Troszyńska. Sławomir Kopyść, członek Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, podkreślił zasługi Poli Negri dla rozwoju światowej kinematografii, zwracając także uwagę na znaczenie rozwoju talentów dzieci i młodzieży w procesie edukacji i wychowania.

Czytaj więcej

Rok Poli Negri

Otwarcie wystawy Poli Negri, fot. Szymon Zdziebło/www.tarantoga.pl

Z Kujaw do Hollywood – Barbara Apolonia Chałupiec, rodem z Lipna, szerzej znana jako Pola Negri, zrobiła światową karierę i zajmuje należne jej miejsce w historii kina. W tym roku przypada 125. rocznica urodzin gwiazdy. Poświęconą jej wystawą, którą otworzył w poniedziałek (7 lutego) marszałek Piotr Całbecki, inaugurujemy obchody Roku Poli Negri w Kujawsko-Pomorskiem. Ekspozycję można oglądać w Urzędzie Marszałkowskim do końca lutego - zapraszamy.

Czytaj więcej

W 125. rocznicę urodzin Poli Negri

Zdjęcie Poli Negri ze zbiorów LTK im. Poli Negri

W związku z przypadającą w 2022 roku 125. rocznicą urodzin Poli Negri Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego ogłosił rok 2022 Rokiem Poli Negri dla uczczenia tej wybitnej aktorki i uhonorowania jej zasług w zakresie kultury i światowej kinematografii

Czytaj więcej

Sesja sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego

Sesja sejmiku województwa 25 października 2021, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Czytaj więcej

Podróż do gwiazd – komiks o Poli Negri

Fot. Andrzej Goiński/UMKWP

„Temperament na wskroś sceniczny, poczucie sceny wrodzone, warunki zewnętrzne wyjątkowe, głos bogaty w niespodzianki” – tak o pochodzącej z Lipna aktorce pisali krytycy filmowi. Barbara Apolonia Chałupiec, znana jako Pola Negri, jest bohaterką kolejnego komiksu powstałego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. 

Czytaj więcej

Pola Negri, talent wszech czasów

Grafika: KPCEn Włocławek

13 lat temu, członkowie Lipnowskiego Towarzystwa Kulturalnego im. Poli Negri za namową Wiesławy Czapińskiej i Bogusława Kaczyńskiego zorganizowali 1. Przegląd Twórczości Filmowej Pola i inni.Działalność Towarzystwa skupia ludzi dobrej woli, którzy z pasją i zaangażowaniem podjęli się niełatwego zadania promując filmową karierę urodzonej w Lipnie Poli Negri, jak również innych polskich artystów odnoszących międzynarodowe sukcesy. Festiwal wspierają Samorząd Województwa Kujawsko- Pomorskiego, Burmistrz Miasta Lipna, Powiat Lipnowski, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miejskie Centrum Kulturalne w Lipnie, sponsorzy i osoby prywatne.  

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone