Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

kultura

Maestro Kasprzyk na 60. BFM

60.Bydgoski Festiwal Muzyczny, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W najbliższy weekend w Filharmonii Pomorskiej kolejne wydarzenia w ramach 60. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.  Przed nami jeszcze cztery festiwalowe koncerty.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

Kodeks Korwina, fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W pierwszy weekend października instytucje kulturalne w całym kraju zapraszają na doroczny „Weekend seniora z kulturą”. Marszałkowskie jednostki także tym razem włączają się do tej ogólnopolskiej akcji. Bilety w promocyjnych cenach, warsztaty, słuchowiska, seanse filmowe – to tylko niektóre z propozycji. Maestro Kaspszyk na 60. BFM

Czytaj więcej

Pół wieku Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury

Jubileuszowy koncert Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury, fot. Chełmiński Dom Kultury

W piątek (23 września) w Kinie Rondo w Chełmnie odbył się koncert jubileuszowy 50-lecia istnienia Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. Na scenie zaprezentowały się także tegoroczne mistrzynie świata - chełmińskie mażoretki. Orkiestra odznaczona została  Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Czytaj więcej

Weekend z kulturą

60.Bydgoski Festiwal Muzyczny, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

Trwa 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny - jeszcze do 7 października możemy uczestniczyć w tym jednym z ważniejszych wydarzeń poświęconych muzyce klasycznej. Pozostałe marszałkowskie jednostki kultury w najbliższym czasie zapraszają na wystawy, spotkania, spektakle, koncerty. Przed nami weekend obfitujący w imprezy kulturalne.

Czytaj więcej

Europejskie Dni Dziedzictwa na półmetku

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

„Połączeni dziedzictwem” – tak brzmi hasło tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Zapraszamy na spotkania, wystawy, festyny archeologiczne, spacery historyczne, prelekcje i warsztaty.

Czytaj więcej

60. BFM: w środę Bach, Bartók i Albinoni, zagra Polska Filharmonia Kameralna

60.Bydgoski Festiwal Muzyczny, fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP

W Filharmonii Pomorskiej trwa wielkie święto muzyki - 60. Bydgoski Festiwal Muzyczny. W piątkowy wieczór inauguracyjny (16 września) ponad 200 muzyków wykonało monumentalne „Siedem bram Jerozolimy” Krzysztofa Pendereckiego. W uroczystym otarciu festiwalu uczestniczyli marszałek Piotr Całbecki, który objął wydarzenie patronatem, i wicemarszałek Zbigniew Ostrowski. Gościem honorowym była małżonka niedawno zmarłego wybitnego twórcy Elżbieta Penderecka.

Czytaj więcej

„Israel_Tags” – wystawa fotografii w Teatrze Muzycznym

Materiał promocyjny Kujawsko-Pomorskiego Teatru Muzycznego w Toruniu

Galeria Proscenium Teatru Muzycznego w Toruniu będzie gościć wystawę fotografii Izraela autorstwa Pawła Figurskiego. Wernisaż wystawy „Israel_Tags” odbędzie się 17 września o godz. 17:00 przy ul. Żeglarskiej 8.

Czytaj więcej

XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie

XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Rozpoczął się XXVII Festyn Archeologiczny w Biskupinie. W osadzie nad jeziorem, podczas pokazów i warsztatów edukacyjnych, przeniesiemy się w czasie i bliżej poznamy życie człowieka od epoki kamienia do średniowiecza. Każda z dotychczasowych odsłon imprezy była poświęcona innej tematyce. Tegoroczna edycja dedykowana jest Matce Naturze.

Czytaj więcej

Unikatowe wydania Pana Tadeusza w KPCEN we Włocławku

materiały promocyjne Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na wernisaż wystawy „200 wydań Pana Tadeusza na 200-lecie polskiego romantyzmu”, który odbędzie się we wtorek (13 września) o godzinie 13.30 w siedzibie centrum. Wystawie towarzyszyć będzie wykład kolekcjonerki „Moja pasja – kolekcje  Pana Tadeusza”.

Czytaj więcej

Źródło. Norwidowska rzecz o romantyzmie – spektakl w Szafarni

Fot: Ośrodek Chopinowski w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na spektakl słowno-muzyczny zatytułowany Źródło. Norwidowska rzecz o romantyzmie, który odbędzie się już w najbliższą sobotę (10 września) o godzinie 17:00. Spotkanie poprowadzi aktor Dariusz Jakubowski, który zaprezentuje poezję najwyższej próby autorstwa Cypriana Kamila Norwida, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Zygmunta Krasickiego. O oprawę muzyczną zadbają Katarzyna Thomas oraz Piotr Szafraniec. W ich wykonaniu usłyszymy utwory Johanna Sebastiana Bacha, Fryderyka Chopina, Ferenca Liszta, Karola Szymanowskiego.

Czytaj więcej

Dziedzictwo kulturowe: łączy, buduje, jest ciekawe

Muzeum Dyplomacji i Uchodźstwa, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Uroczystą inauguracją w sali kolumnowej odrestaurowanej części zabytkowego dworca kolejowego w Aleksandrowie Kujawskim rozpoczęliśmy w sobotę (10 września) kujawsko-pomorskie obchody Europejskich Dni Dziedzictwa. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zbigniew Ostrowski.

Czytaj więcej

Tam kreatywnie spędzisz czas

Paweł Oszczypko lat 12 z Kluczborka, obraz bez tytułu, reprodukcja: Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

We wrześniu marszałkowskie jednostki kultury ruszają z nowymi ofertami zajęciowo-warsztatowymi. W bieżącym roku szkolnym dzieci i młodzież z regionu nie będą narzekać na nudę. Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu uruchomiła zapisy na popołudniowe zajęcia. Pozostałe instytucje zapraszają na warsztaty, spektakle, koncerty i wiele innych form kreatywnego sposobu spędzania czasu.

Czytaj więcej

Zapisy na zajęcia w Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka

Materiał promocyjny Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia po wakacyjnej przerwie. W najbliższy czwartek (1 września) od godz. 8.00 ruszają zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Czytaj więcej

Rusza Kosmiczna Galaktyka Kopernika

Materiały promocyjne Kujawsko-Pomorskiego Teatru muzycznego w Toruniu

Teatr Muzyczny w Toruniu odkrywa nowe galaktyki i zaprasza na cykl wydarzeń zupełnie nie z tej planety! Wybierz się w podróż do świata sztuki i edukacji artystycznej. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj więcej

Wakacje z Chopinem – zapraszamy na ostatni koncert

Fot. z materiałów promocyjnych Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na ostatni już koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. W najbliższą niedzielę (28 sierpnia) wystąpi Piotr Nowak z kwintetem smyczkowym w składzie Karolina Gutowska - skrzypce I, Katarzyna Gluza – skrzypce II, Paulina Marek-Lipka – altówka, Edyta Słomska – wiolonczela, Maciej Dobrzański – kontrabas. Koncert odbędzie się przed budynkiem Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni.  Wstęp jest wolny.

Czytaj więcej

Stu lat, Capello!

Gala jubileuszowa Capelli Bydgostiensis, fot. Tomasz Czachorowski dla UMWKP

Orkiestra Kameralna Filharmonii Pomorskiej Capella Bydgostiensis świętuje sześć dekad istnienia. W minioną sobotę, podczas uroczystej gali jubileuszowej z udziałem marszałka Piotra Całbeckiego i wicemarszałka Zbigniewa Ostrowskiego, zasłużeni członkowie zespołu odebrali marszałkowskie nagrody. Gratulujemy!

Czytaj więcej

Wakacje z Chopinem: Julia Łozowska

Fot. z materiałów promocyjnych Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. Już w najbliższą niedzielę (21 sierpnia) o godzinie 12:15 wystąpi pianistka Julia Łozowska. Wstęp jest wolny.  

Czytaj więcej

Wybitny znawca manuskryptów w Radzie Naukowej Książnicy

Bp dr Andrzej Suski odebrał akt powołania do Rady Naukowej Książnicy Kopernikańskiej, fot. Szymon Zdziebło dla UMWKP

Marszałek Piotr Całbecki powołał do Rady Naukowej Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu biskupa seniora diecezji toruńskiej dr. Andrzeja Suskiego. W uroczystości, która odbyła się 16 sierpnia w siedzibie biblioteki, uczestniczyli dyrektor placówki Danetta Ryszkowska-Mirowska i prof. Janusz Tandecki, który przewodniczy pracom rady.

Czytaj więcej

Perspektywy – Nine Hills Festival odbył się w Chełmnie

Festiwal 9 Hills 2022, fot. Perspektywy - 9 Hills Festival

Miniony weekend w Chełmnie upłynął pod znakiem sztuki, muzyki i zabawy. Za nami kolejna edycja Perspektywy – Nine Hills Festival.

Czytaj więcej

Muzyczny Rejs w bydgoskim KPCK

Marta Rubik, fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

W najbliższy piątek (5 sierpnia) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się kolejny w tym roku koncert z cyklu Muzyczny Rejs. Na scenie wystąpi Marta Rubik Quintet.

Czytaj więcej

Wakacje z Chopinem: Aleksandra Świgut

Fot. z materiałów promocyjnych Ośrodka Chopinowskiego w Szafarni

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na kolejny koncert z cyklu „Wakacje z Chopinem”. W najbliższą niedzielę (7 sierpnia) wystąpi Aleksandra Świgut. Wstęp jest wolny.  

Czytaj więcej

„Muzyczny Rejs” w bydgoskim KPCK

Mara Jastrząbek, fot. Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

W najbliższą sobotę (30 lipca) w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbędzie się drugi w tym roku koncert z cyklu Muzyczny Rejs. Na scenie wystąpią Marta Jastrząbek i Michał Maćkiewicz. Usłyszymy utwory z repertuaru Grzegorza Turnaua.

Czytaj więcej

Wakacje z Chopinem: Szymon Nehring w Szafarni

Szymon Nehring, fot. Ośrodek Chopinowski w Szafarni

W najbliższą niedzielę (31 lipca) w Ośrodku Chopinowskim w Szafarni odbędzie się koncert Szymona Nehringa, jedynego polskiego pianisty, który zwyciężył w Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie Pianistycznym im. Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. Występowi towarzyszyć będzie wystawa „Łąka gra” autorstwa Magdaleny Jóźwiak. Wstęp wolny!

Czytaj więcej

Etnografik zaprasza do udziału w muzycznej podróży

Materiał promocyjny Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej w Toruniu

Amfiteatr Muzeum Etnograficznego w Toruniu ponownie ugości barwne i żywiołowe występy zespołów ludowych prezentujących tradycje muzyczne i taneczne różnych krajów. Tym razem zapoznamy się z folklorem Łotwy i Meksyku. Zapraszamy na koncert w sobotę 30 lipca o godz. 17:00.

Czytaj więcej

Wakacje z Chopinem – zapraszamy na koncert!

Łukasz Krupiński, fot. Bruno Fidrych archiwum Stowarzyszenia im. Ludwika van. Beethovena

Ośrodek Chopinowski w Szafarni zaprasza na koncert z cyklu “Wakacje z Chopinem”. W najbliższą niedzielę (24 lipca) o godzinie 12:15 na deskach szafarskiej sceny zagra Łukasz Krupiński. Wstęp na koncert jest darmowy.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone