Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

  • Start
  • Informacje Departamentu
  • Inowrocławski „Medyk” działa na rzecz bezpieczeństwa. Wakacyjne zajęcia w inowrocławskim „Medyku”. Inowrocławski „Medyk”, policja, straż pożarna…- co z tego wynikło?

Inowrocławski „Medyk” działa na rzecz bezpieczeństwa. Wakacyjne zajęcia w inowrocławskim „Medyku”. Inowrocławski „Medyk”, policja, straż pożarna…- co z tego wynikło?

Logotyp Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

W Inowrocławiu ponownie górą była profilaktyka społeczna. To za sprawą inicjatywy polegającej na już VII edycji „Gier strategicznych z POLICJĄ 2021” , których współorganizatorem było m.in.  Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu.

 

Wczoraj (21.07) ulicami miasta zmierzały grupy dzieci i młodzieży z wiejskich świetlic gminy Inowrocław wraz z opiekunami. Stanowisk i konkurencji było tak wiele, że nie było czasu na nudę, a wszystko czego nauczyli się uczestnicy na rzecz bezpieczeństwa może przydać się każdego dnia.

Zadania dla uczestników przygotowali: inowrocławska policja, straż pożarna, straż leśna, operatorzy numeru 112 Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy, Nadgoplańskie WOPR i oczywiście „Medyk”. Dzieci miały za zadanie  m.in. udzielenie pomocy

w sytuacjach pozorowanych, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, użycie automatycznego defibrylatora zewnętrznego, zabezpieczenie ran, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Zadania przygotowały słuchaczki Aleksandra Górna i Magdalena Owczarek pod kierunkiem mgr Moniki Kurzawy, wspierane przez wolontariuszy: Martynę Kurzawę oraz Antoniego Owczarka. Wszystkie ćwiczenia wykonywane były z użyciem specjalistycznego sprzętu i wielkim zaangażowaniem. Uczestnicy z rąk Pani Urszuli Majewskiej dyrektor Centrum otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu stwarza możliwość kształcenia właściwych postaw, przekazując rzetelną, wiarygodną i najnowszą wiedzę z zakresu zasad niesienie pierwszej pomocy.

          

 

Opracowała – Monika Kurzawa

Fotografie- Robert Stefański

http://www.medykino.com.pl/

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Ćwiczenia na stanowiskach pozorowanychPodziękowaniaPowitanieRKORKOStanowiska pozorowaneStanowisko pozorowaneStanowisko pozorowane- zabezpieczanie ranUczestnicy wydarzeniaWręczanie upominków

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone