Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Badajmy się!

Logotyp - Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu

Rak piersi i szyjki macicy to najczęściej występujące nowotwory złośliwe u kobiet w Polsce. Wczesne  ich wykrycie daje gwarancję wyzdrowienia, dlatego edukacja w tym zakresie ma ogromne znaczenie.

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu priorytetowo traktuje działania z zakresu profilaktyki nowotworów- uczymy naszych słuchaczy jak dbać o własne zdrowie i prawidłowo się badać.

Wiedzę z zakresu profilaktyki raka piersi  społeczność  „Medyka” mogła zgłębiać na spotkaniu zorganizowanym 23 marca 2019 roku przez mgr Katarzynę Kłos, mgr Beatę Krawitowską, mgr Annę Dobecką i mgr Agatę Pasternak.

Uczestnicy spotkania wysłuchali prelekcji na temat samobadania piersi, mogli je również przećwiczyć na specjalistycznych fantomach.

„Medyk” z działaniami edukacyjnymi wychodzi też do społeczności lokalnej. Nasi uczniowie Malwina i Rafał Nawroccy wcielili się w role edukatorów zdrowotnych. Podczas Festynu Prozdrowotnego Anty-nowotworowego odbywającego się 24 marca 2019 roku w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu, w sposób humorystyczny i łatwy w odbiorze zachęcali publiczność do działań profilaktycznych. W swoim wystąpieniu zaznaczyli, że badać powinniśmy się nie po to, aby coś wykryć, ale po to, żeby upewnić się, że wszystko jest w porządku z naszym zdrowiem.

Publiczność zgromadzona w teatrze ciepło i entuzjastycznie przyjęła występ naszych uczniów. Mamy pewność, że taka forma przekazu będzie skutkowała wzrostem świadomości i zwiększeniem wykonywanych badań cytologicznych i szczepień.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie „Nowa Para Butów”, Kujawskie Centrum Kultury i Miasto Inowrocław.

 

Autorzy tekstu: Monika Kurzawa, Agata Pasternak

Autorzy fotografii: Andrzej Urbański, Agata Pasternak

http://www.medykino.com.pl

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego

 

Fantom piersi do nauki samobadaniaGoście zebrani w teatrze, wśród nich Prezydent Ryszar BrejzaMedyk aktywnie uczestniczy w działaniach promujących zdrowieNauczyciele Medyka zachęcają do samobadaniaNauczyciele Medyka zachęcają do samobadaniaStoisko z fantomami piersi do nauki samobadania cieszyło się dużym zainteresowaniemUczestnicy spotkania edukacyjnego w Medyku.Uczniowie Medyka podczas występuUczniowie Medyka-autorzy skeczu o profilaktyceZespół Cisza jak ta w trakcie koncertu

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone