Sport

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy, fot. Marcin Kuraś

Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Bydgoszczy

Trzy zawodniczki Centrum Rehabilitacji im. ks. Biskupa Jana Chrapka w Grudziądzu reprezentowały Polskę podczas Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy, które odbyły się w dniach 1-5 czerwca w Bydgoszczy. Był to niezwykle udany start dla zawodniczek Centrum Rehabilitacji – dziewczęta wywalczyły, tak jak 3 lata temu w Berlinie i zdobyły 2 medale, srebrny i brązowy.

Natalia Jasińska, brązowa medalistka w skoku w dal z Berlina, zdobyła tym razem medal srebrny w rzucie dyskiem. Brąz wywalczyła natomiast w pchnięciu kulą Klaudia Maliszewska, która na ostatnich Mistrzostwach Europy w Berlinie w 2018 roku była srebrną medalistką w tej konkurencji. Obie pobiły swoje rekordy życiowe. W przypadku Klaudii Maliszewskiej świetny wynik w pchnięciu kulą może być przepustką na kwalifikacje do Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio.

Trzecia zawodniczka Centrum, Agata Krzywdzińska, startowała w biegu na 200 i 400 metrów oraz sztafecie mieszanej 4×100 metra. Nie udało się jej jednak zdobyć medalu, choć po pięknej walce zajęła bardzo dobre czwarte miejsce na 400 metrów oraz miejsce siódme na 200 metrów. Był to bardzo udany start zawodniczki w mistrzostwach, biorąc pod uwagę że to jej debiut na imprezie tej rangi. Sportsmenka również pobiła swoje rekordy życiowe.

Polakom nie udało się niestety powtórzyć sukcesu z zawodów w Berlina z 2018 roku, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Tym razem nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce, za Rosją i Ukrainą.