Przejdź do treści
Wersja graficzna
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Instrukcja
TAB - Kolejny element
SHIFT + TAB - Poprzedni element
CTRL + F - Wyszukiwarka
ALT + (← / →) – poprzednia / następna (odwiedzona) strona
ESC - Anulowanie podpowiedzi
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

 

Koronawirus  

Konkurs „Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?”

Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP
Fot. Szymon Zdziebło tarantoga.pl dla UMWKP

Sezon na domowe przetwory w pełni. Dla miłośników regionalnych smaków Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna przygotowała atrakcyjny konkurs z nagrodami. Autorzy najlepszych receptur  na powidła, kompoty, kiszonki, pikle, pasty i przeciery mogą liczyć na profesjonalnie zaprojektowaną etykietę na słoiki czy butelki. Dziś (20 października) ostatnia szansa, by wziąć udział w konkursie. 

 

Gromadzenie przetworów na zimę jest nieodłącznym elementem kulinarnej tradycji Kujaw, urodzajnej krainy zwanej niegdyś spichlerzem Polski. Również dziś półki i spiżarnie w wielu domach w regionie jesienią zapełniają się kolorowymi słoikami i butelkami wypełnionymi domowymi przetworami. Gospodynie dzielą się przepisami, odtwarzają stare rodzinne receptury, próbują nowości i z satysfakcją ustawiają w rzędy kolejne kulinarne dzieła.

 

Konkurs „Co dobrego do Spichlerza Kujawskiego?” jest doskonałą okazją, by pochwalić się tym, co dziś oferuje nasz region – czym chwalą się drobni producenci, kulinarne manufaktury, gospodarze prowadzący przydomową produkcję. Do udziału w zabawie zachęcamy także gospodynie i kulinarnych smakoszy.

 

Co zrobić, by wziąć udział w konkursie?

 

Zapraszamy na fanpage www.facebook.com/konstelacjedobrychmiejsc

 

Pod postami konkursowymi należy opublikować w komentarzu recepturę przetworu wraz ze zdjęciami (maksymalnie 3 zdjęcia). Ważne, by użyte do jego wytworzenia produkty pochodziły z kujawskich pól, ogrodów i sadów.

 

Nagrodą główną będzie profesjonalnie zaprojektowana etykieta na produkty, łącząca markę producenta z marką Kujawy, oraz jej wydruk.

 

Regulamin konkursu i więcej informacji tutaj oraz na stronie K-POT.

 

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna

oraz Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

7 października 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 20 października 2020 r.

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone