Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

„Odkrycie”

Autorka wystawy-Sylwia Szczuraszek, fot. Agata Pasternak
Autorka wystawy-Sylwia Szczuraszek, fot. Agata Pasternak

Życie potrafi przynosić nam mnóstwo niespodzianek. Czasem taką niespodzianką jest talent, który nieodkryty czekał, aż będzie mógł wykiełkować i pokazać się światu w całej okazałości.

 

Pani Sylwia Szczuraszek od zawsze lubiła rysować. Jako mała dziewczynka kopiowała obrazki z bajek, potem malowała razem z synami. Zawsze były to jednak prace chowane do szuflady i puszczone w zapomnienie poprzez prozę życia codziennego.

 

Talent Pani Sylwii ujawnił się, kiedy jako spełniona kobieta, matka dorastających synów, przyszła do „Medyka” i została uczennicą kierunku Terapia Zajęciowa. To w naszej szkole została „odkryta” przez mgr Lucynę Gąsiorowską, która popchnęła Ją do działania i zachęciła do pracy twórczej-malarstwa.

 

Pierwsza wystawa wyjątkowych i poruszających prac Pani Sylwii Szczuraszek odbyła się 23 marca 2019 roku w bibliotece szkoły. Zgromadziła ona mnóstwo gości. Oprócz Pani Dyrektor Urszul i Majewskiej, grona pedagogicznego  i słuchaczy „Medyka”, mogliśmy gościć wspaniałą rodzinę Pani Sylwii, Jej przyjaciół i licznych znajomych.

 

Pani Dyrektor otwierając wystawę wraz z jej autorką podkreśliła, że takie chwile są wyjątkowe dla całej społeczności szkolnej. Twórczość Pani Sylwii zachwyca, skłania do refleksji gdyż pochodzi z najgłębszych zakamarków Jej duszy.

 

Otwarcie wystawy było niezwykle wzruszające, a gdy autorka dziękowała za wsparcie wszystkim bliskim w wielu oczach pojawiły się łzy.

 

To dopiero początek malarskiej drogi naszej wspaniałej artystki, ale będziemy z uwagą śledzić karierę Sylwii Szczuraszek dumni, że wszystko zaczęło się w „Medyku”.

 

Wystawę Pani Sylwii Szczuraszek można oglądać w bibliotece Medyczno-Społecznego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu do soboty 30 marca, w godzinach pracy biblioteki przy ul. Narutowicza 53.

 

Autor tekstu: Agata Pasternak

http://www.medykino.com.pl

 

Medyczno-Społeczne Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Inowrocławiu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Autorka wystawy-Sylwia Szczuraszek, fot. Agata PasternakGratulacje dla autorki wystawy od licznie zgromadzonych gości, fot. Agata PasternakObrazy autorstwa Sylwii Szczuraszek, fot. Agata PasternakPrace malarki podziwiali goście przybyli do biblioteki Medyka, fot. Agata PasternakRodzina i bliscy Pani Sylwii, fot. Agata PasternakSylwia Szczuraszek z Dyrektor Urszulą Majewską i Lucyną Gąsiorowska-nauczycielem Medyka, fot. Agata Pasternak

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone