Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj

Festiwal Stachura na Barbarce

Festiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl
Festiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

W sobotę (23 lutego) w Dworku na toruńskiej Barbarce odbył się koncert poświęcony pamięci Romana Kołakowskiego, zmarłego w styczniu twórcy Festiwalu Stachura. Zabrzmiały najpiękniejsze piosenki Kołakowskiego do słów Steda. 

 

W koncercie wystąpiło aż 40 młodych wykonawców, którzy brali udział w siedmiu edycjach Festiwalu Stachura. Przy akompaniamencie zespołu Adama Skrzypka (kierownika muzycznego Teatru Capitol we Wrocławiu) zaprezentowali najpiękniejsze z piosenek, które powstały w ciągu siedmiu lat trwania festiwalu. Na scenie zabrzmiały dobrze znane teksty Edwarda Stachury, jak „Z nim będziesz szczęśliwsza” czy „Jest już za późno, nie jest za późno”, a także wiele innych piosenek, wierszy i fragmentów prozy jego autorstwa. 

 

Wydarzenie było poświęcone pamięci Romana Kołakowskiego - autora muzyki, reżysera oraz kierownika artystycznego Festiwalu Stachura, którego pożegnaliśmy w styczniu tego roku. Koncert jest główną częścią trzydniowego zjazdu uczestników Warsztatów Poezji Czynnej im. Edwarda Stachury. W piątek (22 lutego) odbył się pokaz filmu dokumentalnego „W drogę cię zamienię” – wspomnienie Romana Kołakowskiego, zaś w niedzielę (24 lutego) msza św. w intencji Romana Kołakowskiego w kaplicy na Barbarce.

 

Wydarzeniu towarzyszy wystawa obrazów Jerzego Stachury, bratanka Edwarda Stachury, która jest dostępna na pierwszym piętrze Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

 

Więcej informacji na facebookowej stronie wydarzenia.

 

Czytaj też:

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

 

20 lutego 2019 r.

Ostatnia aktualizacja: 25 stycznia 2019 r.

 

Festiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plFestiwal Stachura na Barbarce, fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.plWystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński Wystawa prac malarskich Jerzego Stachury w Urzędzie Marszałkowskim, fot. Andrzej Goiński

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone