Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr
Szukaj
  • Start
  • Aktualności
  • Nowy szpital na Bielanach musi być dopracowany w każdym szczególe

Nowy szpital na Bielanach musi być dopracowany w każdym szczególe

Stanowiska dla rowerów w kompleksie lecznicy na Bielanach, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP
Stanowiska dla rowerów w kompleksie lecznicy na Bielanach, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

Przeznaczony dla rowerów segment wielopoziomowego parkingu w nowo budowanym kompleksie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu został dostosowany do potrzeb użytkowników dwóch kółek zgodnie z sugestiami toruńskich środowisk rowerowych. To efekt marcowego spotkania marszałka Piotra Całbeckiego z przedstawicielami tych środowisk.

 

W spotkaniu uczestniczyły reprezentacje Stowarzyszenia Rowerowy Toruń, klubów Copernicus Toruń i Pacific Toruń oraz Stowarzyszenia Run To Run. Zaproponowali między innymi, by wymienić stojaki dla rowerów na bardziej praktyczne oraz skrócić szlabany przed garażem tak, by umożliwić swobodny przejazd jednośladom. 

 

- Dziękuję rowerzystom za czujność i aktywność. Na terenie szpitala na Bielanach zaplanowaliśmy oczywiście parking rowerowy, ale nie zastanawialiśmy się nad szczegółowymi rozwiązaniami związanymi z jego organizacją. Cieszę się, że środowisko rowerowe pomaga nam w realizacji tej inwestycji. Rowerzyści z pewnością wiedzą najlepiej, jak ma wyglądać taki parking – mówił po tym spotkaniu gospodarz województwa. – Te stojaki to oczywiście mała część inwestycji, ale chcemy, by szpitalne miasteczko było dopracowane w każdym szczególe.

 

Zmiany w tej części budynku garażowego to efekt tego właśnie spotkania. W miejsce pierwotnie zamontowanych stojaków, do których trzeba było przyczepić rower za koło, zamontowano inne, w kształcie odwróconej litery „U”, do których można przytwierdzić go za ramę. Rowerzyści takie wolą, bo to bezpieczniejsze rozwiązanie. Przeznaczony dla nich segment parkingu znajduje się na parterze.  

 

Budowa nowego kompleksu Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu to najważniejsza obecnie kujawsko-pomorska inwestycja w służbie zdrowia. Na Bielanach powstanie siedem nowych budynków. Obecnie trwają prace przy wznoszeniu i wykańczaniu cztery - gmachu głównego z blokiem operacyjnym i oddziałami łóżkowymi, a także pawilonów dla szpitalnej administracji, oddziałów psychiatrycznych oraz oddziału i poradni zakaźnych. Wielopoziomowy parking już od pięciu miesięcy służy pacjentom, ich rodzinom i personelowi; dwa budynki techniczne są w trakcie procedur odbiorowych. Koszt całej inwestycji to 560 mln zł, z czego około 200 mln zł wydamy na najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Wykonawca, firma Budimex, powinien się uporać z robotami do końca 2019 roku.

 

Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne

i Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

 

21 maja 2018 r.  

 

Stanowiska dla rowerów w kompleksie lecznicy na Bielanach, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPStanowiska dla rowerów w kompleksie lecznicy na Bielanach, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKPStanowiska dla rowerów w kompleksie lecznicy na Bielanach, fot. Łukasz Piecyk dla UMWKP

 

Czytaj więcej

© Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Toruń 2014. Wszystkie prawa zastrzeżone