Aktualności

Kujawsko-pomorscy sportowcy z medalami w Berlinie

Za nami lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Berlinie, na których reprezentacja Polski odniosła spektakularny sukces. Nasi lekkoatleci ukończyli zmagania na rewelacyjnym 2. miejscu w drużynowej klasyfikacji medalowej, zdobywając 12 krażków – 7 złotych, 4 srebrne i 1 brązowy. Pod biało-czerwoną flagą wystąpili też w stolicy Niemiec zawodnicy z naszego województwa.

Do sukcesu reprezentacji naszego kraju Polski przyczyniło się dwoje sportowców z naszego regionu:

• Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) zdobyła złoty medal z sztafecie 4 × 400 metrów (wspólnie z Małgorzatą Hołub-Kowalik, Patrycją Wyciszkiewicz i Justyną Święty-Ersetic); zajęła również rewelacyjne 5. miejsce indywidualnie w biegu na 400 m;
  • Marcin Lewandowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) zdobył srebrny medal w biegu na 1500 m.