Aktualności

Bieg po srebrny medal Marcina Lewandowskiego, fot. Paweł Skraba

Złoto dla Jakuba Krzewiny, srebro dla Marcina Lewandowskiego

Podczas halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w brytyjskim Birmingham pochodzący z Kruszwicy Jakub Krzewina wywalczył złoto w sztafecie mężczyzn 4×400. Kolejny sukces należy do reprezentanta bydgoskiego klubu „Zawisza” Marcina Lewandowskiego, który zdobył srebrny medal w biegu na 1500 metrów. Gratulujemy!

Podczas mistrzostw świata w Birmingham bydgoski klub „Zawiszy” reprezentowali także tyczkarz Paweł Wojciechowski (trzy razy strącił poprzeczkę na 5,70 m i zajął 13. miejsce) oraz sprinter Remigiusz Olszewski (5. miejsce w półfinale z wynikiem 6.65 w biegu na 60 m). J

Polacy podczas imprezy zdobyli w sumie 5 medali i zajęli 3. miejsce w klasyfikacji medalowej. Polska reprezentacja pobiła tez rekord świata w sztafecie 4X400 metrów. Był to najlepszy występ Polski na halowych mistrzostwach świata.

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

5 marca 2018 r.

Bieg po srebrny medal Marcina Lewandowskiego, fot. Paweł SkrabaBieg po srebrny medal Marcina Lewandowskiego, fot. Paweł SkrabaBieg po srebrny medal Marcina Lewandowskiego, fot. Paweł SkrabaBieg po srebrny medal Marcina Lewandowskiego, fot. Paweł SkrabaWystęp Pawła Wojciechowskiego, fot. Paweł SkrabaWystęp Pawła Wojciechowskiego, fot. Paweł SkrabaWystęp Pawła Wojciechowskiego, fot. Paweł SkrabaSprint Remigiusza Olszewskiego, fot. Paweł SkrabaSprint Remigiusza Olszewskiego, fot. Paweł SkrabaSprint Remigiusza Olszewskiego, fot. Paweł SkrabaPolska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów, fot. Paweł SkrabaPolska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów, fot. Paweł SkrabaPolska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów, fot. Paweł SkrabaPolska sztafeta mężczyzn 4x400 metrów, fot. Paweł Skraba