Aktualności

Szachowe mistrzostwa dawców krwi

Szachowe Mistrzostwa Polski Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża odbyły się 20-22 marca w Łysomicach. Do rywalizacji przystąpiło 43 zawodników reprezentujących 12 drużyn z całej Polski. Zwyciężył Ryszard Nowak z Klubu HDK PCK im. Marciniaka we Wrocławiu.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim opartym na rankingu na dystansie 11 rund, tempem 15 minut dla zawodnika + 5 sekund na każdy ruch na całą partię. W zawodach mogły uczestniczyć wyłącznie osoby, które honorowo oddały minimum 3 litry krwi.

Ryszard Nowak jest także członkiem zespołu, który okazał się najlepszy w zawodach drużynowych. Oprócz niego klub HDK PCK im. Marciniaka we Wrocławiu reprezentowali Danuta Nowak i Paweł Dusza. W zawodach indywidualnych drugie miejsce zajął Tomasz Pankiewicz z Klubu HDK PCK przy MPK Wrocław, a trzecie miejsce Przemysław Wiśniewski z Klubu HDK PCK w Ostaszewie. Drużynowymi wicemistrzami okazali się zawodnicy gospodarzy turnieju: klubu HDK PCK z Ostaszewa. Trzecie miejsce przypadło dla klubu HDK PCK przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym we Wrocławiu.

Impreza została zorganizowana przez Klub HDK PCK w Ostaszewie przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.