Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych - RODO) potrzebujemy zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych, w tym przechowywanych odpowiednio w plikach cookies Dowiedz się więcej na temat polityki cookies
Klikając przycisk „Przejdź dalej” lub zamykając to okno za pomocą przycisku „x” wyrażasz zgodę na zasadach określonych poniżej:
Zgadzam się na przechowywanie w urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania przez ze mnie z produktów i usług świadczonych drogą elektroniczną w ramach stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, w tym także informacji oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach dostosowania do potrzeb poprawy bezpieczeństwa, statystycznych i reklamowych. Możesz zmienić ustawienia obsługi cookies w przeglądarce internetowej. Korzystając z naszych stron bez zmiany tych ustawień wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies. Dowiedz się więcej na temat ochrony danych osobowych

Zakmnij Zakmnij
Facebook Twitter Youtube Instagram Issuu Flickr

Loading script and Flickr images

Informacje Departamentu

Znamy wyniki X edycji konkursu „Oni tworzyli naszą historię”!

Profesor Elżbieta Zawacka, kurierka Armii Krajowej i jedyna kobieta wśród cichociemnych, nagrodzona przez Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Kapituła X edycji wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” przyznała nagrody i wyróżnienia.

 

Wiemy już, kto tworzył naszą historię w regionie!

 

Kapituła konkursu w składzie:

  • prof. dr hab. Wojciech Polak - Wydział Politologii i Stosunków Międzynarodowych UMK w Toruniu - Przewodniczący Kapituły Konkursu
  • Danuta Brzózka-Ciechanowska - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatura w Toruniu
  • Kamila Łajczak - główny specjalista w Biurze Realizacji Projektów Edukacyjnych w Departamencie Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
  • Ewa Ignaszak - starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatura w Toruniu
  • dr Teresa Maresz - adiunkt Zakładu Dydaktyki Historii i Edukacji Europejskiej, Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
  • Anna Mikulska - przedstawiciel Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu
  • Izabella Milewska-Warta - nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu
  • Monika Sanocka - podinspektor w Biurze Realizacji Projektów Edukacyjnych w Departamencie Edukacji i Kształcenia Ustawicznego, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu
  • Elżbieta Skerska - przedstawiciel Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskie AK oraz Wojskowej Służby Polek w Toruniu
  • Maria Sztandarska - nauczyciel bibliotekarz Biblioteki Pedagogicznej im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu

 

spośród 33 nadesłanych prac (11 w kategorii VII klas szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjalnych; 22 w kategorii liceów, techników i szkół branżowych) przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

1) W kategorii VII klas szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjalnych:

  • I miejsce – Monika Lisiecka - praca „O wydarzeniach, czyli wspomnienia mojej babci Teresy z okresu wojny i okupacji (1939-1945)”, uczennica Szkoły Podstawowej im. Jana Czochralskiego w Kcyni, opiekun Marcin Lisiecki - nagroda rzeczowa o wartości do 1 500 zł brutto;
  • II miejsce – Kaja Pantkowska - praca „Zawsze w naszej pamięci - historia Franciszka Pantkowskiego”, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Koronowie, opiekun Joanna Bociek - nagroda rzeczowa o wartości do 1 000 zł brutto;
  • III miejsce – Julia Kruszka - praca „On stworzył naszą historię - Pawel Cyms”, uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, opiekun Katarzyna Sopolińska, nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł brutto.

 

2) W kategorii liceów, techników i szkół branżowych:

  • I miejsce – Matylda Rumińska - praca „Z Murmańska do Dywizjonu 300 - wojenna tułaczka sierżanta Jerzego Jaworskiego”, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr 1 im. Ks. Czesława Lissowskiego w Rypinie, opiekun Joanna Marta Lewandowska - nagroda rzeczowa o wartości do 1 500 zł brutto;
  • II miejsce – Anna Wiśniewska - praca „Gen patriotyczny i społeczny w mojej rodzinie”, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie, opiekun Grzegorz Banaś - nagroda rzeczowa o wartości do 1 000 z brutto;
  • III miejsce – Anna Borowicz - praca „Antoś jest taki odważny, oni go przecież zabiją”, uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chełmży, opiekun Zofia Wojtalik - nagroda rzeczowa o wartości do 500 zł brutto.

 

Ponadto Kapituła przyznała następujące wyróżnienia:

 

1) W kategorii VII klas szkół podstawowych oraz II i III klas gimnazjalnych:

  • Klaudia Forembska – praca „Dama żelazna – Halina z Chełmickich Jaroszewiczowa”, uczennica Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Ostrowitem, opiekun Aleksandra Budzińska;
  • Julia Zawacka – praca „Tradycja przez wieki – album rodzinny”, uczennica Szkoły Podstawowej im. Bojowników o Wolność i Demokrację w Łasinie, opiekun Aleksandra Jankowska.

 

2) W kategorii liceów, techników i szkół branżowych:

  • Róża Paluch – praca „Henryk Miśkiewicz – świadek dwóch totalitaryzmów”, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wąbrzeźnie, opiekun Grzegorz Banaś;
  • Bartłomiej Szeląg – praca „Bolesław Lenart, mój pradziadek”, uczeń III Liceum Ogólnokształcące im. S.B. Lindego w Toruniu, opiekun Kamilla Piątkowska;
  • Olga Aksamit – praca „Sierżant Franciszek Aksamit”, uczennica Zespołu Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu, opiekun Szymon Wiśniewski;
  • Dominika Gutowska – praca „Wspomnienia obozowe Teresy Kamińskiej”, uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Wojtyły – Jana Pawła II w Brodnicy, opiekun Radosław Stawski;
  • Natalia Wrońska – praca „Jedna decyzja, która mogła zmienić wszystko”, uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Wojtyły – Jana Pawła II w Brodnicy, opiekun Radosław Stawski;
  • Macy Paradowska – praca „Zamek, w którym nie zawsze było jak w bajce – obóz zniemczenia w Jabłonowie”, uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Wojtyły – Jana Pawła II w Brodnicy, opiekun Radosław Stawski;
  • Natalia Wiśniewska – praca „O Dymiących Polach pod Brodnicą”, uczennica Zespołu Szkół nr 1 im. Karola Wojtyły – Jana Pawła II w Brodnicy, opiekun Radosław Stawski;
  • Gabriela Kolasińska – praca „O moim pradziadku – żołnierzu tułaczu: pamiętnik Wojciecha Kolasińskiego”, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Braci Śniadeckich w Żninie, opiekun Joanna Frajtag.

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

Uroczysta gala, podczas której zostaną wręczone wyróżnienia i nagrody, odbędzie się 19 marca 2018 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu.

 

Zapraszamy do udziału i po odbiór nagród oraz dyplomów!

BIP Kujawsko-Pomorskie konstelacje dobrych miejsc